A tájház alapítójának nagyapja a falu borbélya volt, dunai sváb mesterember, aki Temeskutasról vándorolt a századfordulón Magyarországra és lett magyarrá.
Fia vette fel a Bogdányi nevet és volt a II. világháború után a falu főjegyzője. A tájház épülete egy háromosztatú, tornácos parasztház (tisztaszoba-pitvar-kamra), a XIX. század végén épült.
Kő alapon, vastag, vályogfalakkal, gerendás mennyezettel rendelkezik, a pitvarban szabad-tűzhelyre utaló kéménnyel. A Bogdányi-család rokonságához tartozó Hess Géza és felesége Matolcsy Margit lakták a házat 2003-ig. Az utcára néző tisztaszobát, nagyrészt az eredeti bútorokkal rendezték be. A falon függenek a képeik, ott a varrógép, a szék karfáján a néni retikülje, fekete fejkendője, mintha épp a templomba készülne énekeskönyvével. A döngölt, mázolt padló eredeti formában lett helyreállítva. Ugyanígy visszaépítették a rakott spórt, amibe alkalmanként be is szoktak gyújtani. Az udvaron visszaállították a gémeskutat, a telek a régmúltat idéző deszkapalánk kerítést kapott.