HÍREK

KAPITÁNY ORSOLYA KAPTA A SZABLYÁR PÉTER EMLÉKPLAKETTET

A Tájházszövetség elnökségében 16 éven keresztül végzett kiemelkedő munkájáért, a Dél-dunántúli tájházak szakmai mentorálásáért, a Tájházi Hírlevél szerkesztéséért Kapitány Orsolya, a Tájházszövetség tiszteletbeli elnökségi tagja kapta a Szablyár Péter Emlékplakettet. A tájházak ügyéért hosszabb időszakon keresztül végzett kitartó és elkötelezett munkát kétévente ismeri el a Tájházszövetség a szervezet alapító ügyvezető elnökére emlékezve. Kapitány Orsolya laudációja a linkre kattintva olvasható:

ANDO GYÖRGYTŐL BÚCSÚZUNK

Ando György a Tájházszövetségnek alapító elnökségi tagja, feladata 16 éven keresztül, 2019-ig a magyarországi szlovák tájházak érdekképviselete, szakmai segítségnyújtása volt. A békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeum

Vilma-napi hagyományőrzés meghívó

A Vilma Háza Alapítvány szerettel meghív mindenkit a 2021. szeptember 4-én 16 órakor kezdődő Hagyományörző Vilma-napi rendezvényére, melyen átadásra kerül az átépített prosház. Részletek a