HÍREK

Azt keresd, ami ott van! – A tájházak és a helytörténeti gyűjtemények XXI. századi szerepeiről szólt a konferencia Jászkiséren

A Magyarországi Tájházak Szövetsége Észak- és Közép-magyarországi Regionális tájházi programot szervezett Jászkisérrel karöltve. A Tájunk háza – Azt keresd, ami ott van! címet viselő konferencia és Tanteremtágító workshop Márton napon, 2022. november 11-én a jászsági kisváros polgármesteri hivatalának dísztermében és a Csete Balázs Helytörténeti Gyűjteményben kerültek megrendezésre. Az eseményről a Magyar Múzeumok Online, a Pulszky Társaság – Magyar Múzeumi Egyesület internetes folyóirata a következő módon számolt be:

Novák Lászlóné Grétitől búcsúzunk

Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy Novák Lászlóné Gréti elment közülünk.
A gyásszertartásra 2022. április 28-án 11 órakor kerül sor a Gödöllői Városi Temetőben.

X. TÁJHÁZAK NAPJA

A Magyarországi Tájházak Szövetsége felhívása a