HÍREK

TÁJHÁZFEJLESZTÉS LÉPÉSRŐL LÉPÉSRE

A MAGYARORSZÁGI TÁJHÁZAK SZÖVETSÉGE XIX. ORSZÁGOS SZAKMAI TALÁLKOZÓJA FELPÉC, 2022. OKTÓBER 6-8. Találkozónk vezérgondolata, hogy a népi építészeti értékek megőrzését és a támogatások révén született

KAPITÁNY ORSOLYA KAPTA A SZABLYÁR PÉTER EMLÉKPLAKETTET

A Tájházszövetség elnökségében 16 éven keresztül végzett kiemelkedő munkájáért, a Dél-dunántúli tájházak szakmai mentorálásáért, a Tájházi Hírlevél szerkesztéséért Kapitány Orsolya, a Tájházszövetség tiszteletbeli elnökségi tagja kapta a Szablyár Péter Emlékplakettet. A tájházak ügyéért hosszabb időszakon keresztül végzett kitartó és elkötelezett munkát kétévente ismeri el a Tájházszövetség a szervezet alapító ügyvezető elnökére emlékezve. Kapitány Orsolya laudációja a linkre kattintva olvasható:

„AZ ÉV TÁJHÁZA” PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

A Magyarországi Tájházak Szövetsége – alapítóinak szándékát szem előtt tartva – a kárpát-medencei tájház-mozgalom népszerűsítése, értékeinek szélesebb körű megismertetése és a gyűjteményeket létrehozó, ápoló, gyarapító személyek áldozatos tevékenységének elismertetése érdekében meghirdeti pályázatát az „Év Tájháza” cím elnyerésére. Ev_tajhaza_palyazati_felhivas_2022

Novák Lászlóné Grétitől búcsúzunk

Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy Novák Lászlóné Gréti elment közülünk.
A gyásszertartásra 2022. április 28-án 11 órakor kerül sor a Gödöllői Városi Temetőben.