HÍREK

Azt keresd, ami ott van! – A tájházak és a helytörténeti gyűjtemények XXI. századi szerepeiről szólt a konferencia Jászkiséren

A Magyarországi Tájházak Szövetsége Észak- és Közép-magyarországi Regionális tájházi programot szervezett Jászkisérrel karöltve. A Tájunk háza – Azt keresd, ami ott van! címet viselő konferencia és Tanteremtágító workshop Márton napon, 2022. november 11-én a jászsági kisváros polgármesteri hivatalának dísztermében és a Csete Balázs Helytörténeti Gyűjteményben kerültek megrendezésre. Az eseményről a Magyar Múzeumok Online, a Pulszky Társaság – Magyar Múzeumi Egyesület internetes folyóirata a következő módon számolt be:

Az Év Tájháza 2022-ben a somogyszobi Vilma-ház

A Magyarországi Tájházak Szövetsége 2022. október 6. és 8. között Pápán és Felpécen rendezte XIX. Országos szakmai konferenciáját és találkozóját. A konferencia napján, pénteken került sor Az Év Tájháza kitüntető cím átadására, melyet a szövetség legrangosabb elismeréseként idén a somogyszobi Vilma-Ház nyert el.

TÁJHÁZFEJLESZTÉS LÉPÉSRŐL LÉPÉSRE

A MAGYARORSZÁGI TÁJHÁZAK SZÖVETSÉGE XIX. ORSZÁGOS SZAKMAI TALÁLKOZÓJA FELPÉC, 2022. OKTÓBER 6-8. Találkozónk vezérgondolata, hogy a népi építészeti értékek megőrzését és a támogatások révén született

KAPITÁNY ORSOLYA KAPTA A SZABLYÁR PÉTER EMLÉKPLAKETTET

A Tájházszövetség elnökségében 16 éven keresztül végzett kiemelkedő munkájáért, a Dél-dunántúli tájházak szakmai mentorálásáért, a Tájházi Hírlevél szerkesztéséért Kapitány Orsolya, a Tájházszövetség tiszteletbeli elnökségi tagja kapta a Szablyár Péter Emlékplakettet. A tájházak ügyéért hosszabb időszakon keresztül végzett kitartó és elkötelezett munkát kétévente ismeri el a Tájházszövetség a szervezet alapító ügyvezető elnökére emlékezve. Kapitány Orsolya laudációja a linkre kattintva olvasható:

„AZ ÉV TÁJHÁZA” PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

A Magyarországi Tájházak Szövetsége – alapítóinak szándékát szem előtt tartva – a kárpát-medencei tájház-mozgalom népszerűsítése, értékeinek szélesebb körű megismertetése és a gyűjteményeket létrehozó, ápoló, gyarapító személyek áldozatos tevékenységének elismertetése érdekében meghirdeti pályázatát az „Év Tájháza” cím elnyerésére. Ev_tajhaza_palyazati_felhivas_2022