Hírek és rendezvények

Zsúpkészítő alkotótábor

Oszkói építőtáborunkban, a zsúpkészítés ősi mesterségének fortélyait ismerheted meg.

Nagyapám Háza - Sárkollektíva építőtáborok

A Sárkollektíva idén is, egész nyáron tart izgalmasabbnál izgalmasabb képzéseket. A táborokat az MMA, a MÉSZ, a Falufejlesztési Társaság és az Oszkói Hegypásztorkör támogatásával rendezik.

Hagyományaink vendégségben

​A szentendrei ​Szabadtéri Néprajzi Múzeumban​ (a SKANZEN-ben)​ 2018. június 9​-én​, szombat​on 9 órától kezdődően kerül sor a "Hagyományaink vendégségben" c. ​eseményre, melyen 17 tájházunk is bemutatkozik.

Észak-Magyarországi Regionális Találkozó - Tiszaújváros

Meghívó a Magyarországi Tájházak Szövetsége Észak-Magyarországi Regionális Találkozójára, amelyet 2018. május 25-én, pénteken a tiszaújvárosi Derkovits Kulturális Központ Hamvas Béla Városi Könyvtárban (Tiszaújváros, Széchenyi u. 37.) A Tájházak Napja szövetségünk életében címmel tartunk.

Tájházi információs nap - Szaporca, 2018. május 10. 11 óra

Meghívó a Magyarországi Tájházak Központi Igazgatósága Tájházi információs napjára

Átadták az Év tájházvezetője díjat

Az Év tájházvezetője 2018-ban Csáki Balázsné

Nyugat-Dunántúli regionális találkozó - Oszkó

Szeretettel hívjuk és várjuk a Magyarországi Tájházak Szövetségének 2018. évi Nyugat-Dunántúli regionális találkozójára!

​A kapu nyitva áll...M​egjelent a Kubinyi Ágoston program 2018. évi felhívása​.

Pályázatot lehet benyújtani: új állandó kiállítások előkészítésére, létrehozására, meglévő állandó kiállítások felújítására vagy korszerűsítésére,

Kispálné Dr. Lucza Ilona kapta a Szablyár Péter emlékérmet

"Mögöttem a múlt szép kék erdősége, előttem a jövő szép zöld vetése..." (Petőfi Sándor)

A Tájházszövetség is várja önkéntes gyakornokként az egyetemi hallgatókat